Lelkemadta Mentálműhely Egyesület
Általános adatok
Teljes nevünk: Lelkemadta Mentálműhely Lelki Egészségvédő és Oktatási Egyesület
Nyilvántartási számunk: 02-02-0003695
Tevékenységünk megkezdése: 2017.03.13.
Fő tevékenységünk: TEAOR 9499 m.n.s. egyéb közösségi, társadalmi tevékenység
Számlaszámunk: MBH Bank 50400113-16144312
Adószámunk: 18877867-1-02
Hol találsz meg minket? 7623 Pécs, Megyeri út 66.
Kapcsolattartó: dr. Maros Kitti, egyesületi elnök, +363030054005
Veszteségfeldolgozás és művészetterápia
Legújabb nyertes pályázataink:
A Mol Új Európa Alapítvány Gyermekmentő Programjában elnyert pályázat keretében középiskolások számára (13-21 éveseknek) kínálunk művészetterápiás veszteségfeldolgozó csoportfoglalkozásokat.
A 2023/24-es tanévben először a Radnóti Miklós Szakközépiskolában vezettünk csoportot dr. Mucsi Georgina kolléganőmmel.
A 2021/22-es tanévben a Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziumában és a pécsi Leőwey Klára Gimnáziumban tartottunk 1-1 csoportot. Köszönjük Katona Krisztának és Pajor Zsófinak a szakmai együttműködést!
Korábbi csoportjaink:
Rövid bemutatkozás:
A Mol Alapítvány Gyermekmentő Programjában elnyert pályázat keretében gimnazisták számára (13-18 éveseknek) kínálunk művészetterápiás veszteségfeldolgozó csoportfoglalkozásokat.
2020-ban a Mezőszél Utcai Általános Iskolában és a Kodály Zoltán Gimnáziumban 1-1 csoportot tartottunk.
Az előző évi munkákról a Dunántúli Naplóban megjelent egy cikk 2020. 06. 17-én.
A programunk fő célkitűzése:
Célunk az volt, hogy haláleset vagy a szülők válása miatt krízisbe került kamaszoknak segítsen a gyászmunkában a művészetterápia és a gyásztanácsadás strukturális technikáinak ötvözésével. A veszteség hatására kialakuló életminőség-romlást (szorongás, fájdalom, szomorúság, beszűkülés, izoláció) és a tanulmányi teljesítmény csökkenését hivatott megállítani és visszafordítani ez a 10+1 alkalmas strukturált önsegítő csoport. A program célja, hogy az akár évekig elhúzódó gyászmunkát lerövidítse.
A program szükségessége:
A kamaszkor fejlődési krízisében megélni egy akcidentális krízist rendkívül nehéz, ezek összeadódnak, elmélyítik a gyász fájdalmát. Sokszor nem adnak a felnőttek megfelelő megküzdési mintát a gyerekeknek: nem érti, mi zajlik benne, nem tudja, ez meddig normális, van-e létjogosultsága az érzéseinek. Előfordul, hogy kizárják a családi gyászból a gyermeket, hogy megkíméljék, de ez súlyos zavarokat okozhat a későbbiekben. A gyász károsan hat a kamasz memóriájára, tanulási és koncentrációs képességeire, fokozottan érzékenyen reagálhat környezetére, ezért képtelen ebben az élethelyzetben az elvárt iskolai teljesítményt nyújtani. Az iskoláknak sokszor nincs anyagi forrása veszteségfeldolgozásra, emberi erőforrás-és kapacitáshiánnyal küzdenek. Az alábbi rizikótényezőket igyekszünk csökkenteni a projekt segítségével: drog-és alkohol-abúzus, öngyilkossági kísérlet, megnövekedett stressz-szint, étkezési zavarok, közösségtől való eltávolodás, elmagányosodás, tanulmányi eredmények romlása.
A program két megvalósítója:
Katona Kriszta Murál Morál Egyesület elnöke, a Murál Morál- módszer (közösségi művészeti alkotás) megalkotója, közösségszervező-és fejlesztő
Kriszta 2007-ben Nicaraguaban egy nemzetközi ifjúsági csere keretében megismerte a közösségi falfestés FUNARTE** által alkalmazott módszertanát. Erre a tapasztalatra építve hívta életre Magyarországon érdeklődő segítő szakmabeliekből 2007-ben a Murál Morál Csoportot, és kezdte el alkalmazni a módszert hátrányos helyzetű gyerekek csoportjaival. Az évek alatt kiforrott saját módszertan, a Murál Morál Módszer, amit hazai és nemzetközi képzések keretében tanít is. 2010-ben alapította a Murál Morál Egyesületet, melynek küldetése a meglévő közösségek erősítése, újak születésének segítése, az egyének személyes és közösségi szintű emelkedésének támogatása által egy nyitott, demokratikus, összetartó társadalom létrejöttéhez való hozzájárulás.
Célukat elsősorban közösségi művészeti, közösségfejlesztő és közösségszervező módszerek alkalmazásával, személyes és csoportélmények nyújtásával érjük el.
Dr. Maros Kitti egyetemi oktató, mentálhigiénés szakember, a Napfogyatkozás Egyesületnél képződött gyásztanácsadó, a Lelkemadta Mentálműhely Egyesület elnöke, kognitív- és viselkedésterápiás konzultáns. Kutatási területe a veszteségfeldolgozás és a szorongásoldás. Jelenleg válási veszteség feldolgozó strukturált önsegítő csoportot, ill. gyászcsoportokat vezet, mentálhigiénés konzultációkat tart. Több pályázatban vesz részt, amelyekben veszteség-feldolgozásról előadásokat, asszertív kommunikációs tréningeket tart. A PTE-KPVK-n a Karrier Pont alapítója és vezetője.
Lelkemadta Női Kör
2018-ban alapítottuk meg a női csoportunkat, amelynek havi rendszerességgel tartott foglalkozásain mentálhigiénés témákkal foglalkozunk.
Foglalkozásainkra rendszeresen hívunk vendégeket, köszönjük Nektek a munkátokat: Futár Judit (fórumszínház), Kalapos Judit (női önismeret), Szögi Barbi (táncterápia), Perjés Beatrix (táncterápia), Berger Brigitta (meseterápia)!
2022 tavaszán vendégünk volt Olasz ldikó meseterapeuta és mindfulness coach és dr. Schnell Zsuzsanna nyelvész, kommunikációs szakember, programjaink a Nemzeti Együttműködési Alap 2021 és 2023 pályázat keretén belül valósultak meg.
Oszd meg az oldalt!
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.